
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 240 mV |
| Min Input Voltage | 1.7 V |
| Output Current | 200 mA |
| Output Voltage | 1.2 V, 1.5 V, 1.8 V, 2.5 V, 2.8 V, 3.0 V, 3.3 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
Stock: 942
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09888
Ext.Price$0.09888
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09888 | $0.09888 |
| 10 | $0.08833 | $0.88330 |
| 50 | $0.07891 | $3.94550 |
| 100 | $0.06999 | $6.99900 |
| 500 | $0.06208 | $31.04000 |
| 1000 | $0.05930 | $59.30000 |
| 3000 | $0.05664 | $169.92000 |
| 5000 | $0.05351 | $267.55000 |
